10 lipca 2016 – pogoda w Zakopanem

Wschód słońca za nami, z okna widzę jak niezbyt piękne chmury zaczynają wyglądać zza Tatr.
I patrząc na prognozy zgadzałoby się to z widokiem za oknem.

pogoda

20 czerwca 2016 – pogoda w Zakopanem

A wczoraj tak straszyli, że burze z wyładowaniami dzisiaj również mają być. Jak na razie jest pochmurno ale nic nie zapowiada szału na niebie.

Długi weekend Boże Ciała 2017 w Zakopanem

Oferty noclegowe na Długi Weekend 2017 podczas Bożego Ciała w Zakopanem.

 

Zakopane pogoda na lipiec

Pogoda na lipiec w Zakopanem

Za kilka dni rozpoczynamy wakacje w Zakopanem, Kościelisku, Białym Dunajcu i innych miejscowościach Podhala Spiszu i Orawy.
Większość nas uwzględnia pobyt od pogody w samym Zakopanem. I słusznie. Jaka będzie pogoda w Zakopanem?

Czytaj dalej…

Poszukujący informacji znaleźli tę dzięki:

  • pogoda na lipiec 2013 zakopane
  • pogoda zakopane lipiec 2013
  • pogoda długoterminowa zakopane
  • pogoda na lipiec zakopane
  • zakopane pogoda lipiec 2013

Pogoda na Lipiec 2016 w Zakopanem

Lipiec 2016 pogoda jak to zwykle bywa w Zakopanem może być zmienna i to bardzo.
Jednak większość znawców od pogody oczekuje bardzo dobrego lata i to Lipiec ma pokazać prawdziwe oblicze wakacyjnej pogody w Zakopanem.
Większość dni bardzo słonecznych, nocami może być zimniej więc warto o tym pamiętać.

pogodalipec

Obchody Boże Ciała w Zakopanem

Boże Ciało 2012 Zakopane

Jak każdego roku Zakopane, Kościelisko, Poronin i inne miejscowości są miejscem licznych przygotować i spektakularnych obchodów święta „Bożego Ciała”.
Na kilka dni przed obchodami domostwa górali zaczynają przypominać małe kapliczki, które przystrojone obrazami, kwiatami przyciągają uwagę nie tylko turystów, ale również mieszkańców.

Czytaj dalej…

Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza

Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza – skocznia narciarska w Zakopanem nazwana imieniem narciarza Stanisława Marusarza, usytuowana na północnym stoku góry Krokiew w Tatrach Zachodnich. Zbudowana została według projektu Karola Stryjeńskiego, uroczyście otwarta 22 marca 1925. Jest największą skocznią narciarską w Polsce[1]. Jej punkt konstrukcyjny jest usytuowany na 120. metrze. Skocznia wyposażona jest w sztuczne oświetlenie, które jest potrzebne w rozgrywaniu konkursów wieczornych.

Obiektem zarządza Centralny Ośrodek Sportu.

Od 1980 (z przerwami w latach 1981-1989, 1991-1995, 1997, 2001) na Wielkiej Krokwi odbywają się zawody najważniejszego cyklu w skokach narciarskich – Pucharu Świata.

W 2003 oraz 2004 Komisja Skoków Narciarskich FIS uznała zakopiańskie zawody PŚ za najlepsze z całego cyklu[potrzebny przypis].

Trzykrotnie Krokiew gościła zawodników podczas mistrzostw świata (więcej razy – sześciokrotnie – mistrzostwa świata odbywały się jedynie w Lahti oraz w Falun – czterokorotnie). Na Wielkiej Krokwi podczas zimowej uniwersjady (2001) odbył się konkurs skoków, którego zwycięzcą został Łukasz Kruczek. Latem 2004 położono na zeskoku igelit, dzięki czemu na Wielkiej Krokwi mogą się odbywać zawody w sezonie letnim. Wielka Krokiew była areną pierwszych w historii skoków nocnych podczas zawodów Grand Prix (2004).

Skocznia w Zakopanem nie jest najstarszym tego typu obiektem w Polsce. Jej poprzedniczką była skocznia w Dolinie Jaworzynki. W pewnym momencie odległości jakie można było na niej osiągać (poniżej 40m) przestały dorównywać możliwościom, które niósł szybki rozwój dyscypliny.

Wtedy też zawiązano towarzystwo „Park Sportowy”, które zainicjowało budowę Wielkiej Krokwi. Jej projekt powstał już rok wcześniej. Miała być jednym z obiektów wchodzących w skład znajdującego się w rejonie szczytu Krokiew Parku Sportowego i pozwalać na skoki powyżej 40m. Jeszcze jeden aspekt czynił nową skocznię lepszą od starej, jaworzyńskiej – lokalizacja.

Na miejsce jej budowy wybrano północny stok szczytu Krokiew – teren wydzierżawiony na okres 50 lat na bardzo korzystnych warunkach od hrabiego Władysława Zamoyskiego. Plan ogólny skoczni wykonał Karol Stryjeński (to on był pomysłodawcą budowy PS oraz jego głównym architektem), a techniczny Szwed Sellstroem. Mówiło się głośno o jej bezpieczeństwie i nowoczesności. Jednak prace nie mogły być prowadzone z zaplanowaną szybkością z powodu niewystarczających nakładów pieniężnych (z inicjatywy Stryjeńskiego chętni mogli nawet kupować udziały na budowę). Dużą rolę w pracach budowlanych odegrało wojsko. Znaczna ich większość została zrobiona przed końcem 1924, jednak ostatecznie wykończony obiekt o rozbiegu długości 78m, zeskoku długości 114m oraz nachyleniu progu 38 st. oddano do użytku w pod koniec stycznia 1925 roku. Uroczysta inauguracja połączona z konkursem skoków miała miejsce 22 marca. Pierwszym zwycięzcą i rekordzistą Wielkiej Skoczni został Stanisław Gąsienica – Sieczka (30, 36m), za nim uplasowali się kolejno Henryk Mückenbrunn (32, 29m) i Aleksander Rozmus (29,5 i 33m).

Pierwszy rekord nie był zachwycający jak na tamte czasy (taki sam jak rekord znacznie przecież mniejszej i mniej nowoczesnej skoczni jaworzyńskiej) i nie uległ zmianie w czasie kolejnego konkursu (który odbył się tu 16 i 17 stycznia 1926 roku w ramach Mistrzostw Zakopanego)- z powodu niedostatku śniegu rozbieg był skrócony o połowę. Mimo tego Stanisław Gąsienica „Sieczka” skoczył na odległość aż 34,5m. Jednak pierwsze miejsce zajął Norweg Wilhelm Stolpe, trener – amator, który szkolił w sezonie skoczków z zakopiańskiego klubu. Już kilka dni później, 24 stycznia, podczas konkursu Tadeusz Zydel ustanowił nowy rekord – 40,5m – i od tej pory posypała się lawina coraz lepszych wyników uzyskiwanych na Wielkiej Krokwi, która była wtedy kilkakrotnie przebudowywana a prasa raz po raz pisała o dużych możliwościach jakie ona daje.

Specjalnie na odbywające się tu w 1929 Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym (co było wielkim wydarzeniem) zmieniono nieco rozbieg, zeskok (na którym wybudowano trybuny), profil skoczni, postawiono też lożę sędziowską. Zmagania skoczków, w temperaturze minus 30 stopni, śledziło około 10 000 widzów. W 1932 roku zmarł ojciec Wielkiej Krokwi, Karol Stryjeński. Od tej pory, aż do 1989 roku, skocznia nosiła jego imię.

Wielka Krokiew jeszcze dwukrotnie gościła tak dużą imprezę sportową jak MŚ – w 1939 i 1962 roku. W obu przypadkach z powodu braku śniegu trzeba go było zwozić spoza Zakopanego – przed ostatnimi mistrzostwami jak się okazało bezcelowo, gdyż na kilka dni przed zawodami spadł obfity śnieg, który musiał zostać usunięty przez spychacze i ludzi na nartach. W dniu konkursu ustanowiono 2 rekordy- ilości przybyłych widzów (ponad 120000, do dziś nie pobity) oraz długości skoku (103 m Helmuta Recknagela).

Pierwszy konkurs w ramach Pucharu Świata odbył się tu w 1980, w obecności 40 000 widzów.

W 1989 Rada Narodowa Zakopanego zmieniła patrona skoczni – został nim Stanisław Marusarz, zwany „królem Wielkiej Krokwi”. Ostatni konkurs PŚ miał miejsce w sezonie 1998/99.

W następnym roku Wielka Krokiew straciła homologację a zawody na niej odbywane wypadły z kalendarza FIS. Ostatnia została przyznana na posiedzeniu w Harrachovie pod warunkiem przebudowy skoczni, łącznie ze zmianą starej wieży sędziowskiej. Prace rozpoczęto 3 sierpnia 2000, a większość zakończono już 4 miesiące później. Koszt prac wyniósł 2,2mln PLN. Oprócz zmiany parametrów (przesunięcie punktu konstrukcyjnego, zmiana kątu nachylenia progu i zeskoku, skrócenie zeskoku, zmniejszenie nachylenia wybiegu skoczni z 7 do 0 st.) przebudowano sieć kanalizacji burzowej oraz wykonano drenaż na zeskoku i wybiegu.

W 2004 odbył się ostatni remont min. wyłożono na skoczni igelit i Zakopane po raz pierwszy w swojej historii otrzymało prawo organizacji Letniej Grand Prix w skokach narciarskich.

Na skoczni trenują zawodnicy miejscowych klubów Wisły Zakopane i AZS Zakopane. Las dobrze chroni skocznię przed wiatrem.

Info: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Krokiew

Zakopane

Zakopane

Zakopane jest najwyżej wkładanym miastem w Polsce: jego cząstka komunalna rozpościera się od 750 do 1000 m npm. W granicach porządkowych Zakopanego znajduje się jeszcze wycinek Tatr (z najważniejszym punktem jakim jest wierzchołek Świnicy – 2301 m), a podobnie jak Gubałówka (1120 m). Najważniejszym miejscem pracy w Polsce jest obserwatorium meteorologiczne na Kasprowym Wierchu – 1985 m npm. Centralny punkt Zakopanego – skrzyżowanie ul. Krupówki i Kościuszki leży na wysokości 838 m npm.Miasto jest usytuowane w Rowie Podtatrzańskim, pośród Tatrami a wzgórzem Gubałówki, przynależnym już do Beskidów. Stanowi południową część Podhala – rejonu podgórskiego, od północy sąsiadującego z Tatrami. Kotlina, w której wkładane jest Zakopane, to część Rowu Podtatrzańskiego, ograniczonego od południa Tatrami, do północy Pogórzem Gubałowskim.

Miasto, usytuowane najwyżej w Polsce, leży na 49°18′ szerokości geograficznej północnej i 19°57′ długości geograficznej wschodniej.

Od 1 stycznia 1995 roku Zakopane stanowi samodzielną gminę miejską. Przedtem wchodziło w skład gminy tatrzańskiej, której było stolicą. Do 1975 r. leżało w województwie krakowskim, potem, do 31 grudnia 1998 – w nowosądeckim.

Od 1 stycznia 1999 r. jest również siedzibą powiatu tatrzańskiego, w skład którego – poza Zakopanem – wchodzą gminy: Kościelisko, sąsiadująca gmina Poronin, w obrębie 10 kilometrów Bukowina Tatrzańska oraz Biały Dunajec. Graniczy od zachodu z Kościeliskiem, od północy z Nowem Bystrem i Zębem, od wschodu z Poroninem i Murzasichlem, od południa, przez Tatry ze słowackim Spiszem i Liptowem. Miejska część Zakopanego nie leży zatem w Tatrach, lecz na terenie Podhala. Ale w obrębie administracyjnych granic Zakopanego znajduje się także duża część Tatr: w rejonie Toporowej Cyrhli granica miasta wchodzi w obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego i przez Dolinę Suchej Wody Gąsienicowej wbiega na szczyt Żółtej Turni, następnie grzbietem przez Granaty i Kozi Wierch dochodzi na szczyt Świnicy i dalej biegnie główną granią Tatr przez Kasprowy Wierch na Czerwone Wierchy.

Na szczycie Małołączniaka granica miasta odchodzi w kierunku północnym. Ostatnią od zachodu walną doliną – to znaczy taką, która zaczyna się na przedpolu Tatr i podchodzi pod samą główną grań – leżącą w granicach Zakopanego, jest Dolina Małej Łąki. Obszar tatrzański Zakopanego administrowany jest, zgodnie z ustawą o ochronie przyrody, przez dyrekcję Tatrzańskiego Parku Narodowego.      Główny potok Zakopanego to płynąca z zachodu na wschód Cicha Woda, która po połączeniu z potokiem Bystra (nie Bystry!) otrzymuje nazwę Zakopianka. Zakopianka zaś, po połączeniu w Poroninie z rzeczką Poroniec, przybiera nazwę Biały Dunajec. Od południa do Cichej Wody i Zakopianki wpadają potoki płynące z reglowych dolin, a wśród nich największe – Młyniska (z Doliny Strążyskiej), Biały Potok (z Doliny Białego), Bystra (z Doliny Bystrej) i Potok Olczyski (z doliny o tej samej nazwie).

Od północy, ze skłonu Pogórza Gubałowskiego, spływają mniejsze i okresowo wysychające potoczki – m.in. Sobiczkowy, Szymoszkowy i Walowy Potok.Sieć uliczna Zakopanego jest dość gęsta: na powierzchni ok. 8,5 km2 znajdują się ponad 100 ulic, ale większość z nich to krótkie odcinki, o długości nie przekraczającej 500 metrów. Najważniejsze arterie to ul. Krupówki i jej przedłużenia – ul. Zamoyskiego i al. Przewodników Tatrzańskich, ul. Kasprusie przedłużona ulicą Strążyską oraz ul. Chramcówki, Jagiellońska, Chałubińskiego i Grunwaldzka. Wszystkie te ulice wiodą z północnego wschodu na południowy zachód – sieć uliczna Zakopanego tworzyła się z dawnych dróg pasterskich, potem turystycznych, prowadzących w Tatry. Najważniejsze ulice biegnące ze wschodu na zachód to Nowotarska i będąca jej przedłużeniem Kościeliska oraz Kościuszki. Zakopane ma zaledwie jeden plac i to niewielki (plac Niepodległości), mały park miejski, noszący nazwę „Park Dzieci i Młodzieży imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego” i jedyną w swoim rodzaju łąkę śródmiejską, stanowiącą znakomity teren do spacerów ze wspaniałym widokiem na Tatry – Równię Krupową.

Weekend majowy 2016 Boże Ciało

Zakopane serdecznie zaprasza do odwiedzenia gór w weekend Bożego Ciała to Zakopiec serdecznie poleca na ten czas noclegi z naszej oferty.

Współpracując z największymi bazami noclegowymi dajemy Państwu gwarancję sprawdzonych noclegów w Zakopanem w samym sercu Tatr, ale również w Bukowinie i Białce Tatrzańskiej.

 

Sprawdź nasze oferty noclegowe weekendowe na Boże Ciało 2016.

Jak wygląda Boże Ciało w Zakopanem

Wolne miejsca noclegowe na Boże Ciało w Zakopanem

Są jeszcze wolne miejsca na pobyt w Zakopanem podczas Bożego Ciała 2016.

Wolne noclegi znajdziesz przez naszą przeglądarkę.
Zaoszczędź do 50% z Zakopcem i BookingiemBooking.com

Wiosna Jazzowa 2016 za nami

Wiosna Jazzowa 2016 za nami

PROMOCJA KSIĄŻKI „ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW. SPRAWA GRZEGORZA PRZEMYKA”

CZARNE NA BIAŁYM: PROMOCJA KSIĄŻKI „ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW. SPRAWA GRZEGORZA PRZEMYKA” CEZAREGO ŁAZAREWICZA I SPOTKANIE Z AUTOREM

4 maja 2016 (środa), godz. 18:00CZARNE NA BIAŁYM_Łazarewicz_4.05.2016_Koliba
Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Kościeliska 18

Wydawnictwo Czarne, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem oraz Fundacja „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości” zapraszają na spotkanie z cyklu CZARNE NA BIAŁYM z udziałem Cezarego Łazarewicza autora książki „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”.

„Ludzie o miedzianym czole, utożsamiający milicję z władzą, postanowili poświęcić prawdę dla swoich doraźnych korzyści, skompromitować wymiar sprawiedliwości w Polsce cynicznymi manipulacjami, które będą kiedyś książkowym przykładem niesprawiedliwości” – to słowa matki Grzegorza Przemyka, świeżo upieczonego maturzysty, który w maju 1983 roku został śmiertelnie pobity przez milicję. W czasie śledztwa i rozprawy władze PRL za wszelką ceną starały się odwrócić uwagę od milicjantów, próbując przerzucić odpowiedzialność na sanitariuszy i lekarzy.

Cezary Łazarewicz szczegółowo opisuje historię Grzegorza Przemyka – od zatrzymania na placu Zamkowym po wydarzenia, które nastąpiły później. Pokazuje cynizm władz komunistycznych, zacierających ślady zbrodni, a także bezsilność władz III RP, którym nie udało się znaleźć i ukarać winnych. W opowieść o Przemyku autor wplata historie jego rodziców – poetki Barbary Sadowskiej i ojca Leopolda, przyjaciół, świadków jego pobicia czy sanitariuszy, niesłusznie oskarżanych o zabójstwo. Jednocześnie odkrywa kulisy działań władz i wpływ, jaki na tuszowanie sprawy wywarli między innymi Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak czy Jerzy Urban.

To jedna z najgłośniejszych zbrodni lat osiemdziesiątych w PRL. W pogrzebie Przemyka wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy z podniesionymi w znaku wiktorii dłońmi, w całkowitym milczeniu odprowadzali trumnę na Powązki. To również zbrodnia, która nie doczekała się sprawiedliwego wyroku.

Pogoda na czerwiec w górach

Mamy 2 maja 2016 roku i wielu z nas zastanawia się jaka będzie pogoda w górach przez cały czerwiec
Przeglądając statystyki waszych wyszukiwań widzę, że jednym z najczęstszych wyszukiwań jest „pogoda Zakopane”.
Widać temat bardzo gorący.

Czytaj dalej…

Poszukujący informacji znaleźli tę dzięki:

  • willa pod słońcem
  • pogoda na czerwiec
  • pogoda na czerwiec 2013 zakopane
  • pogoda zakopane czerwiec 2013
  • pensjonat u zofii zakopane biały dunajec

Długi weekend majowy 2016

Co prawda ten długi weekend majowy nie będzie aż tak długi, ale biorąc pod uwagę prognozy pogody warto zaplanować wizytę w Zakopanem lub np w Białce Tatrzańskiej.

Co w weekend majowy do zaliczenia oprócz oscypka i piweczka?

Co prawda nie czas na narty ale można zaglądnąć do Galerii Sztuki XX wieku na wystawę, która jest czynna

19.12.2015 r do: 2016-05-01 r.

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Zamoyskiego 25

WYSTAWA „MAGIA NART – CZAS PIONIERÓW. NARCIARSTWO POLSKIE DO 1914 ROKU”

Apartamenty Zakopane

Apartament Deluxe

Apartamenty Zakopane

OD 2001 roku na Zakopcu stale w ofercie najlepsze apartamenty i inne luksusowe noclegi blisko Krupówek

Apartamenty w Zakopanem

Zakopane Wild Art Weekend 8-9 kwietnia 2016 r.

wildart

Młode pokolenie twórców z Zakopanego wraz z grupą artystów projektu Insblaue z Niemiec zaprezentują swoje działania w jednym czasie, zestawiając je w emblematycznych przestrzeniach kulturalnych miasta: w Teatrze Witkacego, Galerii Antoniego Rząsy, Dworcu Tatrzańskim, Galerii Owca Cała, Galerii Iluminatis oraz Cafe&Galeria STRH. Dzięki gościnności wymienionych instytucji zaprezentują eksperymentalny projekt, który połączy takie dyscypliny sztuki, jak malarstwo, grafika, rzeźba, sztuki audiowizualne, performance, street art.

Wild Art Weekend rozpoczyna się w piątek w Cafe&Galeria STRH inauguracją projektu, wernisażem zbiorowej wystawy oraz panelem dyskusyjnym. W ciągu dwóch dni planowana jest seria interdyscyplinarnych wystaw oraz pokazów multimedialnych.

Wild Art Weekend to odkrywanie, uprawianie i propagowanie sztuki w Zakopanem.

Organizatorzy pragną zaprosić mieszkańców miasta i okolic oraz gości do wzięcia udziału w cyklu wystaw i artystycznych akcji.
Wstęp Wolny.

ARTYŚCI

Polska

Krzysztof Burdzy
Stanisław Berbeka
Maria Cukier
Jędrzej Dobrowolski
Jacek Hoły
Edyta Hul
Rafał Jabłoński- Zelek
Urszula Kozak
Jan Krzysztof Jr.
Paulina Siedlarz
Maksymilian Podleśny
Maciek Rzankowski
Przemysław Wańczyk

Niemcy

Miriam Bathe
Hakan Eren
Ursula Gao-Landers
Dorota Feicht
Mario Leckzut
Ute Lennartz-Lembeck
Tobi Loehde
Tim Loehde
Ida Schile
Eva Zimmerbeutelt
Philip Weiger
Katja Wickert

PROGRAM

Piątek 08.04.16

1. Cafe&Galeria STRH
ul. Krupówki 4a
godz 18:00
Inauguracja

2. Galeria Iluminatis
ul.Krupówki 4A
godz 20:00
Wystawa Grupowa

3. Dworzec Tatrzański
ul. Krupówki 12
godz 22:00
Wystawa Grupowa

Sobota 09.04.16

4. ul. Bogdańskiego
godz 12:00
Street Art Live Painting
Hołd dzielnicy dol. Strążyskiej

5. Galeria im. A. Rząsy
ul. Bogdańskiego 16A
godz 16:00
Multmedia Art Show

6. Galeria Owca Cała
ul. Weteranów Wojny 2
godz 19:00
Wernisaż Główny

7. Teatr im. St. I. Witkiewicza
Scena AB / Kawiarnia Witkacy
ul. Chramcówki 15
godz 22:00
Performance

8. Dworzec Tatrzański
ul. Krupówki 12
godz 23:00
Performance

Wystawy będzie można oglądać do 5-ego maja

„Wielkanocne granie dla Karola”

„Wielkanocne granie dla Karola” to impreza charytatywna, organizowana z myślą o zebraniu funduszy na leczenie Karola Stopki.
Związek Podhalan Oddział Poronin podjął  prace nad organizacją całości, zapraszając znakomitych muzyków i artystów.
Podczas „Wielkanocnego grania” usłyszymy zespół KRYWAŃ, kabaret TRUTEŃ, zespół HOLEVIATERS, grupę śpiewaczą HARNI.
Gwiazdą wieczoru będzie znakomita wokalistka KASIA WILK z zespołem.
Impreza odbędzie się 10 kwietnia 2016r. w Restauracji WATRA w Zakopanem.
Dochód z „cegiełek”, oraz z licytacji przekazany zostanie w całości na leczenie Karola.
Sponsorami „Wielkanocnego grania dla Karola” są:
– Termy Szaflary
– HSki
– Michał i Katarzyna Buńda Sklep „u Buńdy”
– Restauracja Javorina
– WATRA restauracja
– pokoje gościnne Malacina
– Marcin Słodyczka Future Tech
– Halina i Piotr Rzadkosz „Ośrodek Wypoczynkowy Limba”

Organizacyjnie imprezę wsparli:  Andrzej Gut – Kantek, Rafał Korabik, Jadwiga Trebunia-Tutka, Izabela Mytnik, Jacek Molek, Marcin Karkowski

V Europejskie Targi Produktów Regionalnych – konferencja

V Europejskie Targi Produktów Regionalnych – konferencja prasowa dla lokalnych mediów.
Dyrektor Tatrzańskiej Agencji przybliżył program i założenia.

11

111

Wiosna Jazzowa w Zakopanem 2014 – zdjęcia

Tegoroczna edycja Wiosny Jazzowej w Zakopanem odbyła się w kinie Sokół. To miejsce wydawało się idealne pod tego typu imprezę.
Okazało się to trafionym pomysłem. Idealna jakość dźwięku pozwoliła na wysokim poziomie zaprezentować zdolności artystów.
Zakopiec w tym roku przygotował relacje z zakopiańskiej wiosny.
Znakomite fotografie Małgorzaty Faleckiej ozdabiają nasz serwis Zakopiec.INFO
Fotogaleria z Wiosny Jazzowej

Weekend majowy 2014 w Zakopanem

Witajcie.
Jak każdego roku serdecznie zapraszamy do Zakopanego na weekend majowy 2014.
Nasze oferty noclegowe jak najbardziej aktualne.
Ceny jak zawsze najbardziej atrakcyjne.
Powołując się na Zakopiec otrzymacie z pewnością fajny rabacik.
W Zakopanem podczas weekendu majowego jak zwykle niesamowita ilość atrakcji jak zapewnia Biuro Promocji Zakopanego oraz Burmistrz.
Więc po co jechać do Białki lub Bukowiny.
Przyjeżdżajcie do nas do Zakopca.

Strona 1 z 31 2 3

Pogoda w górach

możliwy deszcz
Wtorek
70%
śnieg
Jutro
50%
śnieg
Czwartek
80%
śnieg
Piątek
90%