Sylwester w Dolinie Chochołowskiej – na biegówkach i nie tylko

Zapraszam was w tym roku na Sylwestra do Doliny Chochołowskiej, ale trochę inaczej niż zwykle. Myślę, że kuligi trochę się niektórym sylwestrowiczom przejadły i imprezy w schronisku na Polanie Chochołowskiej, gdzie nie zawsze jest tak jak sobie wymarzymy, bowiem tłum niemiłosierny.

Czytaj dalej…

Sylwester z Witkacym – przyjedź w Tatry

Sylwester z Witkacym

Jeśli w tym roku planujecie Sylwestra w górach, ale niekoniecznie pod gołym niebem, czyli nie w plenerze, proponuje wam wariant spędzenia tej ostatniej nocy, przewidujący Witkacego jako gościa w roli głównej. Rzecz jasna, sam Stanisław Ignacy Witkiewicz pośród żywych dawno już nie bywa, nawet w Sylwestra, jednak jego „duch” wciąż jest odczuwalny w Teatrze Witkacego, którego gmach znajduje się przy ulicy Chramcówki w Zakopanem.

Czytaj dalej…

Poszukujący informacji znaleźli tę dzięki:

  • zakopane sylwester pod golym niebem

Pamiętaj o kozicach w Sylwestra

Polscy i słowccy przyrodnicy są zachwyceni ostatnim liczeniem kozic w Tatrach, bowiem w tymże względzie nastąpił urodzaj. Muszę wam donieść, iż październikowa akcja liczenia owych czworonogów wykazała, że w Tatrach żyje ich prawie 1100. W tym jest 180 maluchów.

Czytaj dalej…

Sylwester w Termie Bania – w gaciach lub bez

Białka Tatrzańska ma dla gości sylwestrowych wiele atrakcji, między innymi Sylwester w bardzo oryginalnym wydaniu. Otóż dla tych, którzy zechcą świętować ostatnią noc starego roku na Termie Bania, jest przewidziana zabawa pod szumnym tytułem : „w gaciach lub bez gaci”. Jest to impreza głównie dla osób obdarzonych bogatą wyobraźnią i równie bogatym poczuciem humoru, nie przywiązujących zbytniej uwagi do etykiety i wyglądu. Ot, goście wyluzowani, dla których dobra, zmyślana zabawa jest priorytetem także w górach. Ale po kolei. Najpierw powiem wam co nieco o samej Białce Tatrzańskiej i Termie Bania, bowiem nie wszyscy są wtajemniczeni w podstawowe szczegóły.

Czytaj dalej…

Poszukujący informacji znaleźli tę dzięki:

  • sylwester bez gaci
  • sylwester w gaciach

Nowy Rok w Tatrach – noworoczny spacer Ścieżką nad Reglami

Propozycja na Nowy Rok w Tatrach

Wielu sylwestrowiczów pierwszy dzień nowego roku przeznacza na „odespanie” ostatniej nocy i związanych z nią imprez. Jeśli jednak siły zostaną zregenerowane w miarę szybko, część owego noworocznego dnia można poświęcić na relaksujący spacerek jedną z tras na tatrzańskiej ziemi. Rzecz jasna, nie może to być forsowna wyprawa, ani wiodąca w wysokie partie gór. Najlepiej, by szło się raczej po równym i bez większych przeszkód na drodze. Dlatego bardzo dobrym pomysłem na noworoczny spacer będzie wycieczka Ścieżką nad Reglami.

Czytaj dalej…

Poszukujący informacji znaleźli tę dzięki:

  • nowy rok w zakopanem

Pogoda w górach

niewielkie zachmurzenie
Dzisiaj
0%
pogodnie
Jutro
0%
przelotne opady śniegu
Środa
60%
śnieg
Czwartek
90%