Znowu nie było Zjazdu na Krechę z Kasprowego Wierchu!

A zapowiadało się tak pięknie. To miał być wielki powrót Kasprowego Wierchu. I nici z tego. O co tyle szumu? Otóż, organizatorzy Red Bull Zjazd na Krechę zaplanowani wielki finał tychże zawodów, w piątej edycji, na szczycie tegoż masywu, czyli tam, gdzie wszystko się zaczęło.

Czytaj dalej…

Ferie w Białce czy w Zakopanem? – dobre pytanie

Zakopane, zimowa stolica Tatr, wciąż jest obiektem westchnień wielu turystów, zwłaszcza tych, którzy pragną spędzić tu ferie. Miasto mimo licznych incydentów wszelakiej maści związanych min. z turystyką, ochroną przyrody tudzież zwaśnionych mieszkańców niemogących się dogadać, wciąż jest bardzo popularne i pożądane pośród wczasowiczów.

Czytaj dalej…

Ferie a trzeci stopień zagrożenia lawinowego

Połowa stycznia 2013 roku w górach za nami. Ferie przebiegają w typowo zimowej aurze, mimo krótkich epizodów pogodowych w postaci odwilży. Za oknami zakopiańskich domów widać dostojnie opadający biały puch. Gałęzie lekko uginają się pod ciężarem nieco lepkiego śniegu. Słychać odgłos odśnieżarek, którymi zakopiańczycy próbują utorować sobie drogę ze swoich domostw, by wyruszyć do pracy tudzież po zakupy. Dla feriowiczów jednak, sypiący śnieg oznacza głównie możliwość zakosztowania białego szaleństwa na stoku i w górach. Niestety, jeśli chodzi ogóry, mamy na dzień dzisiejszy ogłoszony trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Dla mało wtajemniczonych, o co chodzi z tymi stopniami zagrożenia lawinowego, warto rzucić parę słów przypomnień w owej materii.

Czytaj dalej…

Pogoda w górach

niewielkie zachmurzenie
Dzisiaj
0%
pogodnie
Jutro
0%
przelotne opady śniegu
Środa
60%
śnieg
Czwartek
90%